З 11 лютого 2016 року розпочинається ІІІ етап вакцинації дітей проти поліомієліту оральною полімієлітною вакциною (дві рожеві краплі, які капають в рот) . Щеплення буде проводитись у кабінеті профщеплень в дитячій консультації з 8:00 до 19:00 год. Вакцинація проводиться в присутності батьків.
ПРОФІЛАКТИКА ПОЛІОМІЄЛІТУ ДЯ БАТЬКІВ
Поліомієліт – це вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч. Вірус проникає в організм через рот і розмножується в кишечнику. Симптоми захворювання: висока температура, втома, головний біль, нудота, регидність м’язів шиї та біль у кінцівках.
Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Виділення вірусу із глотки і з фекаліями починається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після появи перших симптомів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями.
Поліовірус стійкий в навколишньому середовищі. Він зберігає свої інфекційні властивості в стічних водах при 0°С протягом місяця. Нагрівання при температурі 50°С вбиває вірус протягом 30 хвилин у воді, а при 55°С - в молоці, сметані, маслі та морозиві. Вірус стійкий до УФ-променів і висушування, а також до хлорвміщуючих дезінфектантів (хлорне вапно, хлорамін).
Профілактика.
Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації.
Щеплення проти поліомієліту входять до календаря профілактичних щеплень:
- вакцинація складається з трьох щеплень і проводиться дітям у віці 2, 4 і 6 місяців, перші 2 щеплення - з використанням інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ);
- ревакцинація проводиться дітям у віці 18 місяців, 6 та 14 років з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).
Крім того, з метою профілактики поліомієліту необхідно:
- додержуватись правил особистої гігієни (миття рук);
- перед вживанням проводити ополіскування кип’яченою чи бутильованою водою свіжих овочів, фруктів, сухофруктів та зелені після їх миття під проточною водою.
Увага, шановні батьки! Терміново звертайтесь за медичною допомогою, якщо у дитини, раніше не вакцинованої проти поліомієліту, спостерігається висока температура, головний біль, біль у горлі, м’язах та кістках, нежить блювота, раптове порушення ходи.