Шкільна_їдальня » Володимирецький ліцей "Колегіум"
Володимирецький ліцей "Колегіум"

04 лис 2021

Шкільна їдальня

Шкільна їдальня
Організація мультипрофільного харчування у колегіумі
В сучасних умовах питання про здорове харчування школярів є особливо актуальним, оскільки правильне харчування - запорука здорового розвитку зростаючого організму дитини. Одна з головних вимог до харчування школярів Володимирецького районного колегіуму – його оптимальність і збалансованість. Тому при складанні меню обов'язково враховуються потреби організму, пов'язані з його розвитком, зі зміною умов зовнішнього середовища, з підвищеним фізичним або емоційним навантаженням.
Саме тому Володимирецький районний колегіум самостійно організував і втілив у життя Мультипрофільне меню для учнів закладу за «Збірником рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» від Євгена Клопотенка.
З 2018-2019 навчального року у закладі, чи не найперше на Рівненщині, запровадили електронну систему «Меню на вибір», де учні, або батьки із запропонованих варіантів самі обирають, що їстимуть. Зразки меню щотижня розміщують на сайті закладу у розділі «Меню їдальня», а учасники освітнього процесу обирають бажане. Кожен учень має свій логін і пароль для входу на сайт.
Щодня в раціоні обов’язково перші, другі і треті страви. До меню входять декілька видів овочів, фруктів, м’ясні та рибні страви, кілька видів напоїв, хлібобулочні вироби, млинці, печиво, супи та кілька видів гарнірів. Паста, равіолі, салат «Фарфале», паелья, суп «Мінестроне» – у шкільній їдальні звучить незвично, але реально.
Система відпрацьована і чітка, все просто і легко. Сучасні електронні пристрої сьогодні з'являються в усіх сферах життя, не стала винятком і сфера шкільного харчування.
Електронне меню - це шкільне меню 21-го століття, яке дозволить відмовитися від звичних паперових меню. Не менш важливим є і те, що вчителі та адміністрація закладу повністю виключили готівкові розрахунки за обіди. Батьківські кошти перейшли в електронний формат.
Для організації харчування у їдальні колегіуму обладнані всі необхідні виробничі приміщення. Харчоблок повністю забезпечений кухонним посудом, який відповідає санітарним вимогам та в достатній кількості укомплектований технологічним та холодильним обладнанням.