Якщо ви опинилися в зоні бойових дій » Володимирецький ліцей "Колегіум"
Володимирецький ліцей "Колегіум"

21 лют 2022

Якщо ви опинилися в зоні бойових дій.

Намагайтеся якнайменше перебувати поза житлом і роботою,
менше подорожуйте без поважної причини, уникайте місць скупчення людей.
 Виходячи з приміщень, дотримуйтеся правила правої руки і пропускайте вперед тих, хто потребують допомоги, ― це допоможе уникнути тисняви.
 Не сперечайтеся з незнайомими людьми ― це допоможе уникнути провокацій;
 У разі надходження інформації з офіційних каналів державних органів влади про можливу небезпеку, поширте її між родичами, сусідами, колегами.
 У разі появи озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно залиште небезпечний район, якщо є така можливість.
 Уникайте колон техніки й не стійте біля військових машин, що рухаються.
 Поінформуйте органи правопорядку, місцеві органи, військових про людей, які вчиняють протиправні та провокативні дії.
 Якщо потрапили у район обстрілу сховайтеся в найближчому сховищі або укритті й не виходьте ще деякий час після припинення вогню.
 Якщо таких сховищ поблизу немає, використовуйте нерівності рельєфу (канави, окопи, вирви від вибухів).
 У разі раптового обстрілу, якщо поблизу немає сховищ ― ляжте на землю головою в бік, протилежний до вибухів, і прикрийте голову руками або речами.
 Якщо поряд із вами поранено людину - надайте першу допомогу й викличте швидку, представників ДСНС України, органів правопорядку, за необхідності ― військових. Не намагайтеся надати допомогу пораненим, поки не завершився обстріл.
 Якщо ви стали свідком поранення або смерті людей, а також протиправних дій (арешту, викрадення, побиття), спробуйте зберегти максимум інформації про обставини подій.
У жодному разі не можна:
 Наближатися до вікон, якщо чуєте постріли.
 Спостерігати за перебігом бойових дій, стояти чи бігти під обстрілом.
 Сперечатися з озброєними людьми, фотографувати й робити записи у їх присутності.
 Демонструвати зброю або предмети, схожі на неї.
 Підбирати залишену зброю та боєприпаси.
 Торкатися вибухонебезпечних та підозрілих предметів, намагатися розібрати їх чи перенести в інше місце. Натомість негайно повідомте про їхнє розташування територіальним органам ДСНС та Національній поліції за телефонами “101” та “102”.
 Носити армійську форму або камуфльований одяг. Вдягайте одяг темних кольорів, що не привертає уваги. Уникайте будь-яких символів на одязі, адже вони можуть викликати неадекватну реакцію.