04
січ
2021
Пробне ЗНО: основні новації 2021 року
Пані Тетяно, кому Ви рекомендуєте взяти участь у пробному тестуванні?
Брати участь у пробному оцінюванні варто тим, хто цього або наступного року планує проходити зовнішнє незалежне оцінювання, утім не впевнений у своїх силах. На пробному ЗНО учасник зможе зрозуміти, що тестові завдання не такі вже й складні, – просто потрібно продемонструвати ті компетентності, які були сформовані в школі.
Тобто пробне ЗНО – це насамперед можливість ознайомитися з процедурою тестування?
Так, безумовно. Адже під час пробного ЗНО учасник виконуватиме тестові завдання в реальних умовах. Це дасть йому змогу не розгубитися під час основного ЗНО, правильно спланувати свій час, сконцентруватися на виконанні завдань, а відтак продемонструвати свій найкращий результат.
Коли цьогоріч відбудеться пробне тестування?
У 2021 році, на відміну від попередніх років, пробне ЗНО проходитиме в один день – 10 квітня (раніше на нього відводили два дні).
Чим зумовлена така новація?
Це пов’язано з поширенням епідемії СOVID-19. Ми прагнемо зменшити ризики учасників тестування, а також залучених працівників. Утім важливо зазначити, що організатори компенсують тим, хто зареєструвався, втрату одного дня. Так, учасник зможе вибрати, який тест він бажає пройти в спеціальній аудиторії, а інші – пройти вдома онлайн. Результати тестувань, пройдених удома, він вноситиме до спеціального сервісу на сторінці Українського центру оцінювання якості освіти – й отримає результати за шкалою 100–200 балів, тож зможе краще зрозуміти рівень своїх навчальних досягнень.
У такий спосіб можна буде оцінити свою готовність до складання ЗНО й попрацювати над прогалинами в знаннях?
Саме так. Окрім того, фахівці Українського центру оцінювання якості освіти та Громадської спілки «Освіторія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021, що дасть змогу здобувачам освіти дізнатися, де саме вони припустилися помилки на пробному ЗНО, а відтак краще підготуватися до основного.
Участь у цьому тестуванні є платною?
Так. Оскільки пробне ЗНО не обов’язкове і має на меті лише ознайомити з процедурою оцінювання, воно платне. Пробне ЗНО – це державна послуга, однак держава не отримує прибутку з нього, оскільки учасник оплачує вартість тестових матеріалів, роботу фахівців, залучених до проведення тестування, створення й функціонування спеціальних сервісів реєстрації, оброблення результатів тощо. Послугу з проведення платного ЗНО надають регіональні центри оцінювання якості освіти, адже саме вони забезпечують реєстрацію учасників, створюють умови для проходження ними тестування.
Якою є вартість участі?
З огляду на те, що в різних регіонах очікувана кількість учасників пробного ЗНО відрізняється, різняться і вартість доставлення та друку матеріалів для нього, тож вартість пробного ЗНО для учасників з різних регіонів також різниться. Цьогоріч вона становить 195–255 грн. Це дещо дорожче, аніж у минулі роки, що пов’язано передусім з підвищенням окладів працівників першого тарифного розряду, від якого обраховують оплату праці залучених працівників, а також зі зменшенням очікуваної кількості тестувань.
Більше про ЗНО 2021 My Webpage
За матеріалами Освіта UA скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Коментарі: 0
Переглядів: 444
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам
зареєструватись або увійти на сайт під своїм ім'ям.