Територіальне Управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у Рівненській області, управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації стурбовані великою кількістю випадків травмування і загибелі дітей під час пожеж в державі. З початку року в Україні на пожежах загинуло 13 дітей, а травмовано 16. Під час зимових морозів, різко зростає ймовірність трагічних випадків через небезпечне поводження на вулицях та на льоду, а також з газом, пустощі дітей з сірниками, порушення правил експлуатації електричних та обігрівальних приладів тощо.
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Діти не завжди відчувають небезпеку, а тому часто стають жертвами незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, побутовою хімією, ліками, електричними приладами. Не залишайте дітей без нагляду, ховайте від них сірники, не дозволяйте користуватись обігрівальними та електроприладами без нагляду! Знайдіть декілька хвилин на цікаву, відверту розмову з дітьми про необхідність поважного ставлення до правил особистої безпеки, навчіть її вірним діям на випадок побутових надзвичайних подій. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А для того, щоб неочікувана мить не стала початком великої біди, необхідно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нашого вміння навчити їх правил безпеки, а телефон служби порятунку – «101»!