Матеріали за 09.01.2017 » Володимирецький ліцей "Колегіум"
Володимирецький ліцей "Колегіум"

09 січ 2017

Навіщо приділяти дитині особливий час

Одним з найбільш значущих заходів, які батьки можуть подарувати своїм дітям, є систематичне сплановане проведення з ними особливого часу. Ви як батьки, швидше за все, і так проводите багато часу зі своїми дітьми. Однак є велика різниця між часом, який виділяється у випадку потреби, випадковим часом і запланованим – особливим часом.

Діти до двох років потребують багато часу й вони ще занадто малі, щоби зрозуміти унікальність і цінність особливого часу. Доки вони відчувають вашу щиру радість від спілкування з ними, запланований особливий час не є необхідністю.
У віці від двох до шести років дітям потрібно принаймні десять хвилин у день особливого часу, на який вони зможуть упевнено розраховувати. Можливо, краще виділяти й більше 10-ти хвилин, але ви здивуєтесь тому, який чарівний вплив на ваші стосунки з дитиною можуть мати навіть десять хвилин регулярного особливого часу, які ви щоденного будете виділяти зі свого щільного графіка.
Дітям від шести до дванадцяти років не обов'язково приділяти особливий час щодня (вирішувати вам), але в них повинна бути можливість розраховувати хоча б на півгодини на тиждень. Певний час доби та тривалість особливого часу в кожній сім'ї можуть визначатись індивідуально. Це може бути час для печива з молоком щодня після школи або ціла година щосуботи. Важливо, щоб діти точно знали, коли вони можуть розраховувати на індивідуальний особливий час із батьками.
Не піддавайтесь оманливому відчуттю, що підлітки не хочуть проводити з вами особливий час. У цьому віці для них друзі важливіше, ніж сім'я, але чим старше вони стають, тим важливішою стає саме сім'я. Якщо ваш підліток не знає, чому присвятити особливий час, вам, можливо, буде треба зробити йому свої пропозиції. Підлітки люблять з'їсти що-небудь смачненьке. Запросіть свою дитину-підлітка поснідати або пообідати разом. Продовжуйте пошук найкращого способу провести час, доки не знайдете такий, на який ваша дитина буде чекати з нетерпінням.

09 січ 2017

Новорічні завдання для розвитку дитини

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам дітей дошкільного та молодшого шкільного віку різноманітні практичні завдання новорічної тематики, що дозволять цікаво й корисно провести час у період зимових новорічних канікул.

«Новорічні» завдання у веселій та невимушеній формі розвиватимуть дитячу спостережливість, увагу, дрібну моторику та фантазію. Виконання запропонованих завдань покращить зорово-моторну координацію, тренуватиме пам’ять, сприятиме розвитку логічного та творчого мислення.

Складаємо плани на майбутній рік. Це завдання допоможе дитині підбити підсумки року й замислитись над власними потребами, бажаннями та мріями. Виконуючи його, дитина зможе проаналізувати свої добрі та погані звички та намітити певний шлях удосконалення власної особистості у 2017 році.

Новорічна головоломка «Знайди слова». Це завдання-головоломка допоможе дитині повторити правопис слів новорічної тематики, потренувати увагу та пам’ять, а також надасть можливість попрактикуватись у читанні.

Святковий кросворд «Новий рік». Як і кожна головоломка, це тематичне завдання-кросворд сприятиме розвитку логічного мислення й інтелекту дитини, її уваги та пам’яті, а також важливих поведінкових навичок – посидючості та працьовитості.

Малюємо по клітинках - «Ялинкова прикраса». У завданні необхідно зосередити увагу на двох вихідних точках, розташованих на клітчастому полі, й від них малювати лінії в певному напрямку та довжиною у певну кількість клітинок. Після виконання завдання має з’явитися малюнок ялинкової прикраси. Завдання сприятиме розвитку навичок письма, рахунку до 10-ти, дрібної моторики та координації рухів, а також уваги та просторової орієнтації.

Створюємо власний календар. Це завдання надасть можливість вивчити одиниці вимірювання часу, дізнатись про цікаві події та проявити себе. У завданні пропонується вписати всі числа січня у відповідні клітинки та розмалювати малюнки. У завданні можна ілюструвати особливості кожного дня: свята, певні події, дні народження та ін. Завдяки виконанню цього завдання дитина розширить кругозір, розвиватиме навички рахунку та дрібної моторики.

Арифметичні розмальовки «З Новим роком», «Святкова ялинка» та «Півень» , а також комплект новорічних розмальовок за арифметичними діями допоможуть потренувати виконання арифметичних дій на додавання та віднімання, покращити дрібну моторику та зорово-моторну координацію, увагу та знання основних кольорів. У завданнях дитині необхідно розв’язати математичні приклади, результат яких указуватиме на певний колір, в який треба розмалювати відповідну ділянку малюнка.

Розмальовка для дошкільників «Новорічні цифри» та новорічний комплект завдань «Рахуємо від 1 до 10» допоможуть поєднати вивчення цифр з розвитком уваги, дрібної моторики та зорово-моторної координації, сприятимуть вивченню різних кольорів і, відповідно, покращенню їх сприйняття.

Новорічні розмальовки для найменших дошкільників «Рік півня», «Снігуронька», «Дідусь Мороз», «Новорічна ялинка», «Новорічні іграшки», «Новорічні кулі» сприятимуть розвитку дрібної моторики та зорово-моторної координації. Оскільки завдання не містять кольорового зразка, дитина зможе проявити власну фантазію й уяву та зробити запропонований малюнок індивідуальним і неповторним.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАВДАННЯ

09 січ 2017

Стартують обласні олімпіади

З 10 січня 2017 року розпочинається проведення третього (обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад.
Всі вони проводяться в Рівному з 10 січня по 21 лютого 2017 року.
Учні колегіуму на районному етапі вибороли 74 призових місць (33 -перших, 29 -других,
12 - третіх). Всі, хто посів перші місця, та значна частина учнів з другими місцями, представлятимуть район у третьому етапі олімпіад.

Побажаємо нашим учням успіху та перемог!

09 січ 2017

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО
10 січня розпочинається реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Цього року реєстрація триватиме до 31 січня.
Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників шкіл та абітурієнтів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця тощо