Особливості цьогорічної вступної кампанії
В цьому році вперше за всі роки тестування на друге місце вийшов тест із математики – майже 61,5% всіх бажаючих пройти тестування.
Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник у програмі "Точка зору" на Першому національному телеканалі повідомив, що міжнародний моніторинг, який проводили закордонні експерти з якості освіти, показав, що юні українці стали краще знати цей складний предмет: "Ми на кілька позицій у світовому рейтингу піднялися. Я думаю, що це завдяки новим стандартам, новим програмам і державній програмі розвитку викладання математики і природничих наук".
Окрім того, пояснив міністр, сприяло зростанню популярності математики і збільшення державного замовлення у ВНЗ на інженерні та технічні спеціальності: "На мою думку, це дуже позитивна тенденція. Я не втомлююся повторювати, що краще одержати якісну технічну інженерну освіту, яка дасть більше шансів та успіху в житті, аніж посередню гуманітарну чи посередню юридичну освіту".
Дмитро Табачник розкрив механізм формування держзамовлення на ті чи інші спеціальності. "Головний принцип – це ті спеціальності, які витребувані на ринку. І саме тому третій рік поспіль у нас буде скорочуватися державне замовлення на ті спеціальності, якими перенасичений ринок – це юристи, менеджери, економісти. Натомість, буде зростати державне замовлення на машинобудування, теплофізику, енергетику, біотехнологію та нанотехнології, тобто, на перелік найновіших спеціальностей, які є найбільш престижними і дефіцитними на ринку праці", – пояснив міністр.
За його словами, у нинішньому році кількість місць державного замовлення для вступу на перший курс вищих навчальних закладів сягатиме 123 тисячі, що є цілком достатньо.
Загалом же на тестування цьогоріч зареєструвалося 322,5 тис. юнаків та дівчат, майже чверть із них є випускниками минулих років, які хочуть покращити результати.