Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.
Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.
Порядок подання заяв про випадки (цькування)
1. Заяви про випадки (цькування) до адміністрації колегіуму подаються у письмовій формі.
У заяві слід зазначити:
1) прізвище, ім’я а по батькові.
2) номер контактного телефону.
3) найменування особи, яка порушила Ваші права.
4) у чому конкретно полягає суть порушення Ваших прав.
5) коли або в який строк допущено порушення Ваших прав.
6) яких заходів Ви вживали для поновлення Ваших прав.
7) чи зверталися Ви до когось за захистом порушених прав.
8) дату та власноручний підпис.
9) у paзi звернення в інтересах третіх осіб потрібно надавати копії документів, що засвідчують повноваження та представництво їхніх інтересів.
Заяву до адміністрації колегіуму слід надсилати письмово за адресою:
Остапенку Анатолію Федоровичу
вул. Миру,4,
смт. Володимирець,
Рівненська обл.,
34300
2. Заяви до адміністрації колегіуму можна надсилати й електронною
поштою : kolegium88@ukr.net
Увага! Заяви електронною поштою слід оформляти згідно з правилами
оформлення письмової заяви.
З. Заява про випадки (цькування) до адміністрації колегіуму може бути прийнята у письмовому вигляді під час особистого прийому у директора колегіуму.
Графік роботи колегіуму:
Понеділок – П’ятниця з 08.00 год. -13.00 год. - 14.00 год.-17.00 год.
Субота - Неділя – вихідний.
Керівник закладу:
• Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення;
• З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;
• Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.
• Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.
• Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
• У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
• За будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує
психологічну підтримку усім учасникам випадку.
Новоприйнятий Закон передбачає низку штрафів за цькування.
• Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.
• Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
• Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно