Поради психолога при поведінці в екстремальній сит » Володимирецький ліцей "Колегіум"
Володимирецький ліцей "Колегіум"

20 вер 2024

Як подолати паніку

Як подолати паніку

20 вер 2024

15 способів контролювати злість:

15 способів контролювати злість:
15 способів контролювати злість:
ПОРАХУЙТЕ ВІД ЧИ ДО 10: Не помагає? Почніть рахувати від 100 до 1. Під час цього процесу пульс сповільниться, і злість, ймовірно, затухне.
ДИХАЙТЕ: Коли ви сердитесь, ваше дихання пришвидшується. Саме тому слід робити повільні, глибокі вдихи-видихи: вдих через ніс, видих через рот. Сконцентруйтесь на глибокому диханні, має полегшати.
ВИЙДІТЬ НА ПРОГУЛЯНКУ ЧИ ЗАЙМІТЬСЯ СПОРТОМ: Вправи допомагають заспокоїти нерви і зменшити злість, це доведено. Вийдіть на прогулянку, покатайтесь на велосипеді, та що завгодно. Це корисно і мозку, і тілу.
РОЗСЛАБТЕ М’ЯЗИ: Видання радить прогресивну м’язову релаксацію. Суть у тому, щоб почергово напружувати, а потім розслабляти певні групи м’язів: шию, живіт, спину, плечі, губи, очі тощо.
ПОВТОРІТЬ МАНТРУ: Знайдіть слово чи фразу, що допомагає вам заспокоїтись та змістити свою увагу на щось інше. Повторюйте це знову і знову, коли ви засмучені. Хочете вголос, хочете – про себе. Це може бути “Розслабся”, “Все буде добре”.
ЗРОБІТЬ РОЗТЯЖКУ: Повороти шиї та плечей – хороші приклади легких рухів, які можуть вам допомогти контролювати тіло та приборкати емоції.
МЕНТАЛЬНА ВТЕЧА: Підіть у тиху кімнату, заплющіть очі, і уявіть себе в місці, де ви розслабляєтеся. Сконцентруйтесь на деталях бажаної сцени. Там є вода? Якого вона кольору та відтінку? Є гори? Які вони? Наскільки високі? Які там дерева і квіти? Співають птахи? Які? Практикування цієї техніки допоможе знайти спокій.
МУЗИКА: Дозвольте музиці вгамувати ваші негативні емоції. Увімкніть улюблену музику, і відженіть злість співом, мугиканням чи навіть танцями!
ПРИПИНІТЬ РОЗМОВИ: Коли у вас аж пара йде з вух, легко втратити контроль і наговорити купу неприємних речей, які ви б ніколи не сказали в стані спокою. Уявіть, що ваші губи склеєні намертво. Припиніть розмови, це дасть вам можливість зібратися з думками.
ЗРОБІТЬ ПАУЗУ: Сядьте подалі від інших. У цей час тиші ви можете обдумати події та повернути свій емоційний стан до нейтрального. Ви можете навіть усвідомити, що цей час на самоті такий помічний, що захочете робити собі такі паузи частіше, щодня.
ДІЙТЕ: Використовуйте свою енергію, яка кипить через злість. Підпишіть петицію. Напишіть скаргу чи звернення до місцевої влади. Зробіть щось хороше комусь іншому. Спрямуйте енергію у щось хороше та продуктивне.
ЗАПИШІТЬ ЦЕ У СВІЙ ЩОДЕННИК: Те, чого ви не можете сказати, можливо, ви зможете написати. Коротко запишіть свої почуття і те, як хочете на них відповісти і що зробити. Обробляючи інформацію через записування, ви можете допомогти собі заспокоїтися та переоцінити події, які призвели до таких почуттів.
ПОГОВОРІТЬ З ДРУГОМ: Не варіться в подіях, які вас розізлили. Допоможіть собі обробити те, що трапилось, розмовляючи з другом, якому ви довіряєте, і який вміє вас підтримати. Це дозволить побачити нову перспективу.
СМІЙТЕСЯ: Долайте гнів, шукаючи способу посміятися. Це може бути перегляд смішних мемів чи відео тощо.
ПРАКТИКУЙТЕ ВДЯЧНІСТЬ: Сфокусуйтесь на хорошому хоч на трішки. Усвідомте, як багато речей є у вашому житті. Це допоможе нейтралізувати злість і обдумати ситуацію з іншого ракурсу.

20 вер 2024

Поради психолога при поведінці в екстремальній ситуації

Інколи буває, що страх перед терористичним насильством.
Абсолютно не відповідає реальному ризику піддатися нападу. В результаті з'являється постійне почуття тривоги, яке може у відповідний момент перерости в жах, а він проявиться у фізичній слабкості, нерухомості або панічній втечі.
Такий пригнічений стан утруднює пошук виходу з екстремальної ситуації, викликає почуття безнадійності, веде до відмови від активного опору, і навіть від боротьби за власне життя.
Проаналізуйте свою поведінку в екстремальній ситуації. Можливо, вона характеризується однією з наступних ознак :
Дезорганізація поведінки може проявитися в несподіваній втраті раніше набутих навичок, які, здавалося, були доведені до автоматизму. Деякі люди в звичайних умовах проявляють чудеса володіння різними прийомами самооборони, але в екстремальній ситуації раптом зовсім забувають про них.
Гальмування дій характеризується тим, що екстремальна ситуація може викликати стан ступору (заціпеніння).
Підвищення швидкості виражається в мобілізації усіх ресурсів організму на подолання екстремальної ситуації. При цьому спостерігається чіткість сприйняття і оцінки того, що відбувається, здійснюються адекватні ситуації дії. Ця форма реагування, звичайно ж, найбажаніша, проте вона з'являється, як правило, тільки за наявності певних навичок і спеціальної підготовки.

Щоб діяти адекватно в екстремальній ситуації, постарайтеся по можливості, дотримуватися плану дій :
 перш, ніж приймати якесь рішення, проаналізуйте ситуацію, в якій ви опинилися;
 спробуйте, наскільки це буде можливо, оцінити людину, супротивну вам, звернувши увагу на її фізичні і психічні дані, її настрій і можливі особливості в поведінці;
 приведіть себе в стан, який дозволить вам не лише діяти, але і думати;
 визначте тактику своєї поведінки залежно від усього обсягу інформації, що надійшла до вас, і поводьтеся відповідно до неї.
Багато хто допускає одну з двох помилок - переоцінює свої можливості, або сильно їх занижує. І те, і інше робить вас потенційною жертвою.
Отже, необхідно уміти розрізняти небезпеки дійсні і уявні, правильно оцінювати людей і контролювати себе. Нарешті, сумна порада, але психологічно потрібно бути завжди готовим до застосування насильства, що вже саме по собі є ефективним засобом захисту.
Головне правило - зрозуміти, в яку ситуацію ви потрапили, наскільки реальна загроза фізичного насильства, і чи можна її уникнути.
Ваше сприйняття буде, передусім, залежати від того, де вам погрожують. Наприклад, якщо це ваша квартира, пам'ятайте, що той, хто погрожує, набагато гірше орієнтується в обстановці, яка вам добре знайома.
Якщо це приміщення, в якому господарем положення є людина, яка вам загрожує, саме по собі незнання обстановки багато в чому може сковувати ваші дії. Екстремальна ситуація може по-різному сприйматися і на вулиці. У темний час доби будь-яка загроза сприймається серйозніше, ніж вдень.
Важлива оцінка кількості людей, які реально вам загрожують. Характер взаємовідносин між ними може підказати, хто в групі головний, чи уперше ці люди здійснюють напад або вони діють як злагоджена злочинна група. При безпосередньому нападі слід враховувати власні фізичні можливості.
Уникайте миттєво реагувати на напад насильницькими діями, особливо якщо злочинці озброєні.
У такому разі краще не чинити опір, хоча це і не здається гідним виходом з ситуації. Практика показує, що людина, яка зазнала нападу, має більше шансів вижити, якщо визнає за злочинцем його перевагу. Перш, ніж що-небудь робити, слід зважити свої реальні можливості і можливі наслідки.
Постарайтеся не допустити паніки. Для цього необхідно змусити себе деякий час зберігати спокій, вільно і глибоко дихати. Якщо паніка виникла на вулиці, і немає інших загрозливих чинників, спокійно поясніть ситуацію і виведіть людей з небезпечного місця.