24
лис
2016
Дітям про кращі способи профілактики ГРИПУ
1 МІСЦЕ
Часник і цибуля.
Часник і цибуля багаті фітонцидами — летючими ефірними маслами, що володіють властивістю швидко нейтралізувати віруси, що знаходяться в повітрі. Крім того, вони містять вітаміни і мікроелементи, зміцнюючи імунітет.
Як застосовувати? Головний і найефективніший спосіб профілактики — просто їсти часник і цибулю. Профілактична дія продовжується до тих пір, поки в диханні є специфічний запах, так що ефект наступає відразу після вживання. Найважливіше вживати їх перед виходом на вулицю, де нас і чекають віруси. Профілактичний ефект посилиться, якщо ви часник або цибулю змішаєте з салом: воно є стимулятором імунітету. Як правило, знезаражувальний ефект від зубчика часнику або третини цибулини триває біля 2-го годинника. Якщо в колективі є підозра на хвору людину, то захист потрібно оновлювати приблизно кожні 2—3 години.
Врахуйте, що їсти ці гострі «імуностимулятори» потрібно не на порожній шлунок, щоб не було його роздратування.
2 МІСЦЕ
стимулятори інтерферону.
Як застосовувати? «Здоровим людям стимулятори інтерферону не потрібні, вони їм можуть тільки нашкодити: може відбутися збій в імунній системі, — говорить Головний імунолог Вінниці Ольга Бондарчук. — Але вони показані, якщо у людини є імунодефіцит. Про нього може говорити яке-небудь хронічне захворювання, наприклад, герпес, що часто загострюється, хронічне запалення нирок, бронхів і ін. Крім того, дуже важливо враховувати протипоказання до їх застосування — це аутоіммунні захворювання (ревматоїдний артрит, червоний вовчак, аутоіммунний тиреоїдит), а також період вагітності, годування грудьми і вік до 7 років».
Отже, якщо ви відноситеся до людей з імунодефіцитом, то стимулятори інтерферону вам потрібні.
Чим замінити? Якщо вам не вдасться дістати препарати-індуктори інтерферону, підтримати імунітет допоможуть настоянка ехінацеї і прополіс.
Ехінацея. Це рослина, яка володіє адаптогенными властивостями, тобто допомагає пристосуватися до будь-яких змін. Вона зарекомендувала себе як краща для підвищення імунітету серед інших адаптогенів (женьшень, лимонник, елеутерокок). Приймають всередину по 20—30 крапель 3 рази на день (але не на ніч), за 30 хв. до їжі. Після прийому короткий час тримати в роті, не ковтаючи. Препарат не рекомендується призначати жінкам в період вагітності і лактації, а також при аутоіммунних захворюваннях. Дітям препарат призначається від 4-х років, дозу індивідуально повинен підібрати лікар.
Прополіс. Це перероблений бджолами пилок . Містить близько 250 біологічно активних речовин (феноли, флавоноїди і ін.), за рахунок яких підвищує імунітет і має пряму антимікробну і противірусну дію. Ефект від застосування наступає того ж дня. Прополіс розсмоктують: 1—2 горошини (пігулки) в день.
3 МІСЦЕ
Маска.
Як використовувати? Носити маску доречно там, де багато людей — потенційних джерел зарази: у транспорті, кінотеатрі, на футбольному матчі і т.д. Врахуйте, що її потрібно регулярно міняти: якщо вірусів в повітрі багато, то вона може їх стримувати максимум 3—4 години. Якщо чхаєте в свою маску, то міняти її потрібно ще частіше — інакше зараза, від якої ваш організм хоче позбавитися, знову може потрапити до вас. Ну а якщо сидите удома один, то маска вам ні до чого.
4 МІСЦЕ
Оксолінова мазь:
Як застосовувати? Оксолінова мазь наноситься в кожну ніздрю круговими рухами. Важливий момент: кожного разу після приходу з вулиці потрібно промити ніс (краще мильною водою) — так ви видалите віруси, які туди могли потрапити. Потім нанесіть мазь знову.
Чим можна замінити? Альтернатива оксолиновой мазі — ефірні масла. Вони здатні відлякувати віруси, не даючи їм наблизитися до носа. Метод застосування той же. Це менш ефективно, але краще так, чим взагалі без захисту.
5 МІСЦЕ
Вітамін С.
Як приймати? Кращі джерела вітаміну С — це цитрусові (добова доза вітаміну міститься — на вибір — в 2 середніх апельсинах, 4—5 мандаринах, 3-х лимонах), ківі (добову дозу «аскорбінки» містить 1 фрукт), капуста (сира і квашена). Найбагатший вітаміном С напій — це відвар шипшини.
КОРИСНІ ЗВИЧКИ
1. Мийте руки. Якщо хвора людина чхнула, вірусний аерозоль осів на якомусь предметі, ви узялися за нього руками, потерли ніс — вірус вже у вашому організмі. Тому мити руки потрібно часто, мінімум 50 сек. і з милом. І не тільки після вулиці, але і після рукостискань, які, до речі, варто обмежити. Носіть з собою дезинфікуючі вологі серветки — не зашкодять. Ними ж краще закривати кран після миття.
2. Промивайте ніс. Промивайте ніс підсоленою водою разів на 2—3 години — так ви вимиєте віруси з носа.
3. Провітрюйте приміщення. Робити це потрібно кожну годину по 5 хвилин, інакше концентрація вірусів в приміщенні буде рости.
4. Робіть вологе прибирання. Віруси, як пил, осідають на предметах. Витирайте їх вологою ганчіркою по кілька разів в день.
5. Пийте не менш як 2—3 л в день. Так ви забезпечите себе від пересихання слизистої верхніх дихальних шляхів — через пересохлу слизисту носа вірусам легше потрапити в організм.
6. Беріть обід здому. У громадському харчуванні ви частіші, ніж де б то не було, контактуєте з предметами, яких стосувалися інші люди (посуд, піднос, гроші і т.д.). Якщо без нього — ніяк, беріть з собою одноразовий посуд.
7. Їжте гостру їжу. Вона розширює судини і покращує кровообіг у всьому організмі і у верхніх дихальних шляхах зокрема. Це грає свою роль в профілактиці грипу тому, що інфекція легше приживається, коли судини звужені (спазмовані).
8. Обполіскуйте кип`ятком чашку. Це знищить мікроби, які могли на неї потрапити.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Коментарі: 0
Переглядів: 1539
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам
зареєструватись або увійти на сайт під своїм ім'ям.