Вчителям » Володимирецький ліцей "Колегіум"
Володимирецький ліцей "Колегіум"

23 вер 2024

Права та обов'язки педагогічних працівників

Педагогічні працівники ліцею.
На посади педагогічних працівників ліцею приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою (українською) в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки.
Перелік посад педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Педагогічні працівники ліцею приймаються на роботу за трудовими договорами відповідно до вимог законодавства.
Ліцей самостійно визначає порядок укладання трудових договорів, у тому числі строкових, з особами, які приймаються на посади працівників ліцею відповідно до законодавства.
Педагогічні працівники мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому ліцеєм відповідно до спеціальних законів;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами закладу освіти;
- безпечні і нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні ліцею;
- участь у роботі колегіальних органів управління ліцею.
Педагогічні працівники ліцею зобов’язані:
- дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями (вихованцями) та їхніми батьками;
- забезпечувати єдність навчання, виховання та розвитку учнів, а також дотримуватися у своїй педагогічній діяльності інших принципів освітньої діяльності, визначених Законом України «Про освіту»;
- використовувати державну мову (українську) в освітньому процесі відповідно до вимог Закону України «Про освіту»;
- володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям;
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- виконувати освітню програму для досягнення дітьми та учнями передбачених нею результатів навчання;
- сприяти розвитку здібностей дітей та учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання учнями в освітньому процесі та науковій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати в здобувачів освіти повагу до державної мови (української) та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;
- формувати в здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати здобувачів освіти освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учнів, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;
- виконувати обов’язки, визначені цим Статутом, трудовим договором та/або їхніми посадовими обов’язками іншими актами законодавства.
Педагогічні працівники мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством, колективним договором, трудовим договором та/або цим Статутом.
Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, трудового договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
В освітньому процесі соціальні потреби здобувачів освіти з особливими освітніми потребами можуть забезпечуватися асистентом учня/вихованця - соціальним робітником, одним із батьків учня або уповноваженою ними особою.
Рішення про допуск асистента учня/вихованця до участі в освітньому процесі приймає директор ліцею на основі укладення відповідного договору між ліцеєм та асистентом учня за згодою батьків.
Права та обов’язки інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, визначаються законодавством та відповідними договорами.
Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, крім випадків, передбачених законодавством.

23 вер 2024

Штучний інтелект

Штучний інтелект
Корисні покликання
HeyGen (https://www.heygen.com/) — можна створити відео, використовуючи лише текст. Спікером буде ШІ. Необхідно всього лише підібрати голос та аватар. Допоможе для YouTube-блогерів, ТікТок-ентузіастів.
Eightify (https://eightify.app/) — сервіс дозволяє витягувати ключову інформацію з YouTube-відео, економлячи ваш час. Потрібно додати покликання на відео, і весь вміст отримаєте в текстовому форматі.
Cohesive (https://cohesive.so/) — зручний ШІ-інструмент для створення контенту: публікації, статті, інтерв’ю, есе тощо.
Lovo (https://lovo.ai/) — сервіс для голосових операцій, включаючи генерацію голосу з тексту та редагування відео онлайн.
StockIMG (https://stockimg.ai/) — генеруйте зображення з тексту за допомогою штучного інтелекту.
AI Code Converter (https://aicodeconvert.com/) — перетворює код з однієї мови програмування на іншу. Незамінний помічник для програмістів.
BrandBirdApp (https://www.brandbird.app/studio) — перетворює ваші світлини екрану в графіку, що відповідає вашому брендингу.
Landingsite (https://www.landingsite.ai/) — допоможе створити сайт всього за декілька хвилин.
AІseo (https://aiseo.ai/) — допоможе створити контент з правильними стилем, орфографією та граматикою.
A Million Dollar Idea (https://www.amilliondollaridea.com/) — інструмент для тих, хто в пошуках бізнес-ідеї. Сервіс пропонує 10 ідей у обраній галузі, заснованих на поточних тенденціях ринку.
Chrome Music Lab (https://musiclab.chromeexperiments.com/)

18 вер 2024

Методичні рекомендації рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у школах на 2024-2024 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України
опублікувало Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році. Вони доступні за покликанням.66dffec4c92d2958213439.pdf [1.35 Mb] (cкачувань: 0)

11 вер 2024

Відтепер школи мають обов’язково дотримуватись норм нового правопису

Відтепер школи мають обов’язково дотримуватись норм нового правопису
У 2024/25 навчальному році
школи мають обов’язково дотримуватися норм чинного українського правопису в редакції 2019 року.
Про це йдеться в інструктивно-методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів у школах у поточному навчальному році.
Ця вимога пов’язана з тим, що 22 травня 2024 року сплив п’ятирічний перехідний період для чинного українського правопису.
Відповідно, після завершення перехідного періоду у роботі й викладанні педагоги та адміністрація мають використовувати норми нової редакції правопису.
Як відомо, МОН оприлюднені рекомендації щодо викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів у школах у 2024/25 навчальному році.
Дізнатися більше.
За матеріалами Освіта UA

06 вер 2024

тарифна сітка

Тарифна сітка з 01.01.2024р. по 31.12.2024р.

тарифна сітка

05 вер 2024

Електронні підручники

Електронні підручники
До уваги учнів, вчителів, батьків!
У зв’язку із збільшенням числа здобувачів освіти в ліцеї у 2024-2025 навчальному році не всі учнів можуть бути стовідсотково забезпечені друкованими підручниками. Саме для таких випадків ми пропонуємо посилання на сайти, де ви можете завантажити електронні версії підручників та посібників для навчання. Також можливо переписати на електронний носій в кабінеті дистанційного навчання ліцею.
Надані для скачування матеріали відповідають чинній програмі.
За посиланням ви потрапите на сайт https://shkola.in.ua/

22 лис 2023

Зустріч директора з батьками 1-11 класів


15 травня 2023

Пам’ятка «Профілактика сказу»

Пам’ятка   «Профілактика сказу»
Сказ — це гостре інфекційне захворювання
тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Причини сказу і шляхи передавання інфекції
Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
- укус;
- подряпину та мікроушкодження шкіри;
- потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

07 кві 2023

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ!

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ!
З 10 квітня 2023 року
освітній процес у ліцеї буде організовано в очному форматі в одну зміну. Початок навчальних занять о 08.20 год.
Розклад уроків розміщений на сайті закладу.
Наша єдність та віра у світле майбутнє допоможуть досягнути спільної мети.

>> <<